Darbo užmokesčio pakeitimai nuo 2020 sausio 1 d.

Pagrindiniai darbo užmokesčio pasikeitimai nuo 2020-01-01:

  • Minimalus atlyginimas bus 607 eur per mėnesį, 3,72 eur už valandą. Mokant mažiau ir jei nedirbama kitur, Sodros mokesčiai bus skaičiuojami nuo naujo minimumo. Jei mokate MMA, reikės atsinaujinti darbo sutartis.
  • Didėja GPM tarifas nuo 27 proc. iki 32 proc. pajamoms, kurios per metus viršija 84 vidutinius darbo užmokesčius (apie 110 000€ prieš mokesčius). Vadinasi, jei iš viso per metus gausite pajamų, tokių kaip darbo užmokestis, tantjemos, atlygis pagal autorines sutartis ar pagal vadovavimo sutartį MB kai nesate tos MB narys, daugiau nei 110 000€, tai nuo tos dalies kuri viršija bus priskaičiuojamas 32 proc. GPM mokestis.
  • Didėja NPD ir keičiasi jo skaičiavimo formulė.
  • Keičiasi komandiruočių dienpinigių skaičiavimas. Atlyginimas, nuo kurio bus neapmokestinami dienpinigiai bus 1001,56 eur už mėn. arba 6,14 eur už valandą. Pasikeitė apmokestinamų dienpinigių koeficientas iš 1,3 į 1,65.
  • Nebebus dvigubų dienpinigių vadovams.
  • Tėvystės 30 dienų atostogas bus galima panaudoti iki kol vaikui sukaks vieneri (buvo – iki vaikui sukanka 3 ar 6 mėnesiai).

SVARBU! Kadangi keičiasi NPD apskaičiavimas, kuris turi įtakos darbo užmokesčio GPM mokesčiui, rekomenduojame gruodžio mėnesio (ir neišmokėtus ankstesnių mėnesių) atlyginimus išmokėti per gruodį. Taip gerokai supaprastės apskaita. Įvertinkite tai, kad banko pavedimai tarpšventiniu laikotarpiu gali vėluoti – mokėkite taip, kad pinigai įkristų dar gruodį. Jeigu išmokėsite atlyginimą sausį ar vėliau, darbo užmokestį buhalteris turės perskaičiuoti pagal naujai įsigaliojusį NPD.

Atostogos. Jeigu planuojate atostogauti gruodžio – sausio mėnesiais, rekomenduojame rašyti du atskirus prašymus gruodžio ir sausio mėnesio atostogų dalims, nes skirsis atlyginimų skaičiavimas. Gruodžio mėnesio atostoginių dalį išmokėkite kartu su gruodžio mėnesio atlyginimu, o sausio mėnesio atostoginius su sausio atlyginimu.

Nuo 2020 m. pradžios taip pat keisis ir kiti mokestiniai įstatymai, pvz. susiję su PVM ir prekių gabenimu į ES. Daugiau informacijos pateiksime vėliau, kai baigsis visų įstatymų svarstymai.

Mokesčių ir įstatymų naujovės nuo 2024 metų

Informuojame apie mokesčių ir įstatymų pasikeitimus nuo 2024 m. sausio 1 d

Griežtėja VMI požiūris į automobilių apskaitą

Paskutiniu metu griežtėja VMI požiūris į kuro nurašymą ir automobilių naudojimą įmonėse.

Avansinis pelno mokestis

Įmonėms, kurių apyvartos už praėjusius metus viršijo 300 000€ atsiranda prievolė mokėti avansinį pelno mokestį.

Veiklos stabdymas

Naudinga informacija svarstantiems apie laikiną įmonės veiklos stabdymą.