Alkoholio įtraukimas į sąnaudas

Reprezentacinių sąnaudų sąskaitoje tarp pirktų prekių yra alkoholis. Norint alkoholį įtraukti į apskaitą, alkoholio dovanojimas verslo partneriams yra negalimas pagal Alkoholio kontrolės įstatymą, tačiau įmonei galima suvartoti alkoholį renginių metu su tiekėjais ar klientais ir tai įtraukti kaip reprezentacines išlaidas. Patirtas sąnaudas įsigyjant alkoholį traukti į apskaitą yra du būdai:

1. Kaip reprezentaciją. Tokiu atveju reikia turėti dokumentus, kurie pagrindžia įvykusį renginį / susitikimą su klientais. Pusė su alkoholio įsigijimu susijusių sąnaudų bus įmonės leidžiamais atskaitymais, t.y. pusė sąnaudų mažins apmokestinamąjį pelną.

2. Kaip dovana arba asmeniniams poreikiams pirktas alkoholis. Tokiu atveju visos su alkoholio įsigijimu patirtos sąnaudos bus neleidžiami atskaitymai, t.y. visos patirtos sąnaudos nemažins įmonės apmokestinamojo pelno.

Avansinis pelno mokestis

Įmonėms, kurių apyvartos už praėjusius metus viršijo 300 000€ atsiranda prievolė mokėti avansinį pelno mokestį.

Veiklos stabdymas

Naudinga informacija svarstantiems apie laikiną įmonės veiklos stabdymą.

Dovanos darbuotojams ir verslo partneriams

Informuojame apie dovanų apmokestinimą darbuotojams ir verslo partneriams.

Kasos aparato duomenų perdavimas VMI

Informuojame, kad nuo 2023-11-01 prasideda antras etapas kai įmonės turės perduoti VMI posistemiui iEKA visus duomenis apie pardavimus per kasos aparatą.