Pagrindinai mokesčių pasikeitimai nuo 2021 metų

Informuojame apie mokesčių ir įstatymų pasikeitimus nuo 2021 m. sausio 1 d.:

Pagrindiniai darbo užmokesčio pasikeitimai nuo 2021-01-01:

 • Minimalus atlyginimas ‘ant popieriaus’ bus 642 Eur per mėnesį arba 3,93 Eur už valandą. Mokant mažiau ir jei nedirbama kitur, Sodros mokesčiai bus skaičiuojami nuo naujo minimumo. Sausio mėnesį pakoreguosime darbuotojų, uždirbančių minimalų darbo užmokestį, atlyginimą apskaitos sistemoje ir persiųsime jums darbo sutarčių pakeitimus. Jei norėsite didinti daugiau nei MMA – prašome informuoti.
 • Keičiasi NPD skaičiavimo formulė – darbuotojai, kurie taiko NPD, turėtų gauti šiek tiek didesnį atlyginimą į rankas. Įmonei darbo užmokesčio sąnaudos dėl to nepasikeis.
 • Atlyginimas, nuo kurio bus neapmokestinami komandiruočių dienpinigiai, bus 1059,30 Eur už mėn. arba 6,49 Eur už valandą.

Atostogos. Jeigu planuojate atostogauti gruodžio – sausio mėnesiais, rekomenduojame rašyti du atskirus prašymus gruodžio ir sausio mėnesio atostogų dalims, nes skirsis atlyginimų skaičiavimas. Gruodžio mėnesio atostoginių dalį išmokėkite kartu su gruodžio mėnesio atlyginimu, o sausio mėnesio atostoginius su sausio atlyginimu.

Kiti svarbūs mokesčių pasikeitimai:

 • Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos didėja iki 44,81 Eur.
 • Jei karantino metu nebuvo mokamos įmokos VMI, iki 2021-02-28 dienos reikia viską susimokėti arba sudaryti sutartį su VMI dėl įmokų išdėstymo.
 • Nuo 2020-11-19 MB narys gali sudaryti ne tik vadovavimo sutartis su savo MB. Darbo sutarčių sudaryti vis dar negalima. Per kalendorinius metus tokių paslaugų vertė negali viršyti 100 000 €, į jas įskaičiuojamas ir atlyginimas pagal vadovavimo sutartį. Prievolė registruotis PVM vis dar išlieka, kai teikiamų paslaugų suma per 12 mėnesių viršija 45 000 €.
 • Nuo 2021-01-01 patikimo mokesčių mokėtojo statusą turinčios įmonės PVM galės susigrąžinti kas mėnesį, nebereikės laukti pusės metų.
 • Nuo 2021-01-01 permoką VMI arba Sodrai bus galima užskaityti su mokėtina suma Sodrai ar VMI. Pavyzdžiui, jei turite permoką Sodrai iš jos bus galima dengti mokėtinas sumas VMI. Kaip viskas vyks – kol kas dar išaiškinimų nėra.
 • Nuo 2021-11-01 pradedami teikti kasos duomenys sistemai i.EKA per VMI. Teikti turės tos įmonės, kurių 2019 metų pajamos buvo didesnės kaip 300 000 € ir jos naudoja kompiuterinius POS kasos aparatus.
 • Dėl nuotolinės prekybos (e-prekybos): nuo 2021-07-01 dienos nebėra prekybos ribų kiekvienoje šalyje. Bendru ES sutarimu nuo pirmo pardavimo mokamas tos šalies PVM, kurioje yra pirkėjas. Galima pasinaudoti lengvata ir pradėti taikyti tik tada, kai viršijama 10 000 € pardavimai (į šią sumą įskaičiuojami tik pardavimai už Lietuvos sienų ribų) per kalendorinius metus. Siekiant išvengti registravimosi PVM mokėtoju kiekvienoje pirkėjo šalyje, PVM galima sumokėti per OSS/IOSS sistemą (reikalinga registracija). Jei turite e-parduotuvę susisiekite ir aptarsime prekybos schemą bei PVM mokėjimą.
 • Mokesčių permokoms, susidariusioms 2020 m. ir anksčiau keičiasi VMI mokesčių senaties terminas – jis trumpėja iki 3 metų. Jei turite permokų VMI už 2017 m. ir dar ankstesnius metus (2016 m., 2015 m. ir t.t.), jas reikėtų suskubti susigrąžinti, nes 2021 metai bus nurašytos visos permokos senesnės nei 3 metai (skaičiuojant nuo 2020 m.) ir jų susigrąžinti nebebus galimybės.
 • Planuojantys pasinaudoti valstybės finansavimu ar kitomis valstybės paramomis, įsivertinkite įmonės skolinto ir nuosavo kapitalo santykį. Kai nuosavas kapitalas tampa mažesnis nei 1/2 nurodyto įstatinio kapitalo, įmonė įgija sunkumų patiriančios statusą ir dėl to gali negauti finansavimo.
 • Informuokite savo įmonės darbuotojus, kad jiems gali būti naudinga pateikti metinę gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją, nes 2020-07-01 NPD buvo keičiamas atbuline data (nuo 2020-01-01) ir dėl to jiems gali atsirasti gautino GPM.

Mokesčių ir įstatymų naujovės nuo 2024 metų

Informuojame apie mokesčių ir įstatymų pasikeitimus nuo 2024 m. sausio 1 d

Griežtėja VMI požiūris į automobilių apskaitą

Paskutiniu metu griežtėja VMI požiūris į kuro nurašymą ir automobilių naudojimą įmonėse.

Avansinis pelno mokestis

Įmonėms, kurių apyvartos už praėjusius metus viršijo 300 000€ atsiranda prievolė mokėti avansinį pelno mokestį.

Veiklos stabdymas

Naudinga informacija svarstantiems apie laikiną įmonės veiklos stabdymą.