Naujausi įstatymų pokyčiai dėl dienpinigių

Naujausius pokyčius dėl dienpinigių tvarkos šiais metais:

1. Nuo 2023-06-30 keitėsi dienpinigių tvarkos aprašas:

Informavimas. Prieš nustatant mažesnius dienpinigių dydžius darbuotoją reikia informuoti iš anksto raštu taip, kad būtų aiškus informacijos turinys, jos pateikėjas, pateikimo faktas ir laikas. Taip pat reikia sudaryti galimybes darbuotojui išsisaugoti ir atsispausdinti informaciją.

Dienpinigių apskaičiavimas. Kai per vieną dieną vykstama į kelias užsienio šalis – paprastai skaičiuojamas tų šalių dienpinigių vidurkis. Nuo šiol jei komandiruotės tikslas yra viena šalis, o į ją vykstant patenkama į kitą šalį tranzitu ar per jungiamąjį skrydį, dienpinigiai už tokią dieną bus skaičiuojami pagal tos valstybės normą, į kurią vykstama. Dienpinigių vidurkio skaičiavimas šiuo atveju nebūtų taikomas. Šis pakeitimas taikomas komandiruotėms, kurios įvyko po 06.30 dienos.

2. Nuo 2023-08-01 keičiasi dienpinigių dydžiai kai kuriose šalyse (pavyzdžiui, Austrijos, Islandijos, Norvegijos, Prancūzijos, Švedijos ir kt.). Taip pat keičiasi dienpinigių norma už dieną ir Lietuvoje – dienpinigiai už dieną didėja iki 28 Eur (buvo 15 Eur).

Taip pat primename – jei turite komandiruojamų darbuotojų, pasiruoškite įmonės vidinės tvarkos aprašą dėl komandiruočių, jame numatykite visus jums svarbius punktus, pavyzdžiui, kada ir kiek mažinami dienpinigiai, kada dienpinigiai bus išmokami ir kita. Susitarimai dėl dienpinigių mažinimo darbo sutartyje yra negaliojantys.

Mokesčių ir įstatymų naujovės nuo 2024 metų

Informuojame apie mokesčių ir įstatymų pasikeitimus nuo 2024 m. sausio 1 d

Griežtėja VMI požiūris į automobilių apskaitą

Paskutiniu metu griežtėja VMI požiūris į kuro nurašymą ir automobilių naudojimą įmonėse.

Avansinis pelno mokestis

Įmonėms, kurių apyvartos už praėjusius metus viršijo 300 000€ atsiranda prievolė mokėti avansinį pelno mokestį.

Veiklos stabdymas

Naudinga informacija svarstantiems apie laikiną įmonės veiklos stabdymą.